**Cinema 2017**

اخبار سینما ایران و جهان را از ما بخواهید...

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

تام هالند ساخت فیلم سه‌گانه مرد عنکبوتی را تأیید کرد

به گزارش Cinema2017، از وقتی او در قالب این نقش ظاهر شد، مشخص گردید که مرد عنکبوتی نقش عمده‌ای در دنیای سینماتیک مارول خواهد داشت. فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) ماه بعد راهی سینماها می‌شود و برای دومین بار نقش آفرینی هالند را خواهیم دید. دو بازی دیگر از او را در Avengers: Infinity War و Untitled Avengers شاهد خواهیم بود. با سینماگیمفا همراه باشید.

 
حتی قبل از اکران بازگشت به خانه، شرکت سونی و مارول تاریخ دنباله آن را برای سال ۲۰۱۹ مشخص کرده بودند. اما آینده این فیلم بعد از اینکه‌ امی پاسکال (Amy Pascal) اعلام کرد ساخت دنباله این فیلم باعث خارج شدن آن از دنیای مارول می‌شود، در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. به نظر می‌رسد این مسئله ربطی به تأیید سه‌گانه مرد عنکبوتی توسط هالند ندارد.
 
هالند در فیس‌بوک با AlloCine درباره بازگشت به خانه صحبت کرد و از او درباره آینده این شخصیت نیز سوا لاتی پرسیده شد. او گفت که دو فیلم دیگر هم ساخته خواهد شد. وقتی گزارشگر از او پرسید این خبر جدیدی است یا نه، هالند فقط گفت: ببخشید مارول! و ادای کشته شدن توسط تک تیراندازهای مارول را درآورد. صحبت‌های او را می‌توانید در قسمت زیر بخوانید:
 
پیتر پارکر هنوز جا برای کار داره و مرد عنکبوتی به‌طور خاصی توی دو فیلم بعدی بزرگ می شه. داستان این فیلم با تموم شدن بازگشت به خانه به اتمام نمی رسه و من واقعاً دوست دارم دنبال راه‌های مختلفی باشم که باعث می شن پیتر بزرگ بشه و وارد دوره بلوغ بشه. این دو سری قراره خیلی هیجان انگیز باشن و مرد عنکبوتی ۲ و ۳ و نه بازگشت به خانه ۲ و ۳ در راهه.
برنامه ریزی برای یک فرنچایز آن هم جلو جلو خیلی درست نیست اما با ورود مرد عنکبوتی به دنیای مارول، سونی و مارول روی این مرد عنکبوتی شرط بندی بزرگی می‌کنند. با انتشار اولین دنباله این فیلم دو سال بعد از آغاز فرنچایز، سری سوم سال ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. اگر این اتفاق نیفتد و استودیو بخواهد به این ستاره جوان بعد از حضور در پنج فیلم طی سه سال استراحت بدهد، پس این فیلم چند سال بعد ساخته خواهد شد. اما اگر بخواهند طبق برنامه‌ی هری پاتر پیش بروند، و پیتر را در هر سه سری در دبیرستان نگه دارند، هرچه زودتر آن را بسازند بهتر است. این بدین معنی نیست که سری سوم آخرین نقش آفرینی هالند است. او قبلاً هم گفته بود دوست دارد سال‌ها مرد عنکبوتی باشد و به نظر می‌رسد هر دو استودیو زمینه‌ی این کار را برای او مهیا می‌کنند.
Cinema_2017

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Cinema_2017@

بزم ما


"نصرت رحمانی"


+بزمِ ما جای دیگری است... جایی که فقط خودش می داند!


منبع: CINEMA_2017

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Cinema_2017@

معرفی رشته سینما

دیباچه:

سینما هنری است مبتنی بر ضبط تصویری حوادث و ترکیب خاص و عرضه آنها توام با صدا که با طرح مفاهیم گوناگون به صورت بیانی ویژه در عرضه هنرها تجلی می‌کند. نوع و کیفیت ارتباط این رشته با سایر رشته‌های هنری به گونه‌ای است که می‌تواند از همه آنها به صورت کمکی سود جوید. سینما با طرح مجموعه‌ای ترکیبی از تصاویر و اصوات و با در نظر داشتن اصول حاکم بر این هنرها، به بیانی دست می‌یابد که خاص هنر سینما است. هنر سینما از نظر محتوا مبتنی بر زمینه‌های گوناگون علوم انسانی، علوم ارتباطات،‌ ادبیات و رشته‌های مختلف هنری بوده و از نظر تکنیکی از مباحث فیزیک صوت، شیمی، مکانیک و الکترونیک استفاده می‌کند.کارشناسی سینما یکی از دوره‌های آموزش عالی است که هدف آن تأمین افراد متعهد و متخصص دراین رشته است تا نیازهای روزافزون جامعه رادر زمینه‌های مختلف هنر سینما پاسخگو باشد. این رشته دارای 4 گرایش تدوین، فیلمنامه نویسی،‌ کارگردانی و فیلمبرداری است.

 


درس‌های این رشته در طول تحصیل :


دروس مشترک در گرایش‌های مختلف سینما:


فرهنگ عامه،‌ آشنایی با هنر در تاریخ، آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان، آشنایی با ادبیات معاصر ایران و جهان، آشنایی با هنرهای تجسمی، تاریخ فلسفه، جامعه‌شناسی،‌ موسیقی، اصول و مبانی ارتباطات، طراحی مقدماتی، تمثیل شناسی، روانشناسی،‌ تاریخ اجتماعی ایران، تاریخ اجتماعی جهان، شناخت رنگ، معماری، ریتم‌ در هنرها، تاریخ سینما، عکاسی،‌ گزارش‌نویسی، مبانی هنرهای نمایشی، اصول فیلمنامه‌نویسی، اصول فیلمبرداری، مبانی تدوین، اصول کارگردانی.


دروس اصلی وتخصصی گرایش تدوین:


صدا، لابراتوار فیلم، آشنایی با نقاشی متحرک، مستندسازی، تولید برنامه‌های تلویزیونی، آشنایی با سبک‌های سینمایی، موسیقی فیلم،‌ تدوین، موسیقی، تئوری‌های تدوین، ترکیب ‌بندی تصویر، شناخت تحلیلی تدوین،‌ پروژه نهایی.


دروس اصلی و تخصصی گرایش فیلمنامه‌نویسی:


آشنایی با متون نمایشی فیلم، ‌تحلیل فیلم، سبک‌های ادبی جهان، شخصیت‌شناسی،‌ تاریخ ادبیات نمایشی، داستان‌نویسی، فیلمنامه نویسی، آشنایی با شعر در ایران و جهان، قصه در ادیان، آشنایی با ادبیات کودکان،‌ نمایشنامه‌نویسی، تحلیل فیلمنامه، تصویرنامه نویسی، پروژه نهایی.


دروس اصلی وتخصصی گرایش کارگردانی:


صدا، لابراتوار فیلم، آشنایی با نقاشی متحرک، آشنایی با متون نمایشی، مستندسازی، تحلیل فیلم، تولید برنامه‌های تلویزیونی،‌آشنایی‌ با سبک‌های سینمایی، موسیقی فیلم،‌ جلوه‌های خاص،‌ اصول بازیگری، کارگردانی، شیوه‌های رهبری بازیگر، مدیریت تولید، پروژه نهایی.


دروس اصلی و تخصصی گرایش فیلمبرداری:


صدا، لابراتوار فیلم، تحلیل فیلم، جلوه‌های خاص، فیزیک نور و عدسی، شناخت ابزار فیلمبرداری، فیلمبرداری در نقاشی متحرک، فیلمبرداری، شناخت مواد خام، پرسپکتیو رنگ و نور، نورپردازی، ترکیب‌بندی تصویر، گریم، تصویربرداری، پروژه نهایی.

 

بازار کار :

فارغ‌التحصیلان این رشته به عنوان گروهی از هنرمندان جامعه در انتقال مفاهیم فرهنگی، هنری و اجتماعی نقش عمده‌ای دارند. این فارغ‌التحصیلان توانائی عهده دارشدن مسئولیتهای موجود در هنر سینما اعم از کارگردانی، فیلم نامه نویسی، فیلمبرداری، تدوین را دارا بوده، می‌توانند جذب مراکز هنری و آموزشی گردند.


منبع:Cinema_2017

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Cinema_2017@

کانال تلگرام

در عضویت در کانال تلگرام Cinema 2017  از اخبار و فیلم های بروز دنیا مطلع باشید.


لینک کانال :       Cinema_2017@

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Cinema_2017@